Pozycjonowanie stron internetowych SEO. Zwiększ przychody swojej firmy !

Jeżeli chcesz zwiększyć swoją sprzedaż, zbudować stabilny wizerunek marki i zostawić w tyle swoją konkurencję to pozycjonowanie strony internetowej jest usługą dla Ciebie. Specjaliści z MediaLake pomogą ci osiągnąć wyznaczone cele i wspólnie rozwiniemy Twój biznes.

Zwiększ przychody swojej firmy!

Zbuduj stabilną pozycję w sieci!

Zrób krok w przód i wyróżnij się przed konkurencją!

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych – SEO?

Aktualnie użytkownicy internetu poszukują informacji na temat różnych produktów, usług lub sposobów radzenia sobie z konkretnymi problemami za pomocą wyszukiwarek np. Google, Yahoo, Bing, Baidu. Na strony firmowe, sklepy czy portale internetowe użytkownicy trafiają właśnie za pomocą wyszukiwarek. Pozycjonowanie stron internetowych (inaczej SEO, czyli Search Engine Optimisation) to proces złożony z działań polegających na poprawianiu widoczności (pozycji) strony internetowej w wynikach wyszukiwania na konkretne frazy kluczowe. Pozycjonowanie jest najbardziej efektywnym sposobem na zwiększenie ruchu na naszej stronie internetowej. Warto zaznaczyć, że usługa pozycjonowania powoduje długofalowe efekty, które niosą ze sobą potężne korzyści takie jak:

  • Zwiększenie ruchu na stronie
  • Zwiększenie przychodów firmy
  • Zwiększenie zaufania marki w sieci
  • Budowa świadomości marki w sieci

Jakie korzyści zyska Twoja firma przez pozycjonowanie strony internetowej?

Nie jesteś pewien, czy Twoja firma powinna inwestować w Pozycjonowanie stron internetowych SEO ? SEO jest jedną z podstawowych strategii marketingu cyfrowego i istnieje naprawdę wiele powodów przez które naprawdę warto inwestować w pozycjonowanie stron internetowych – a nawet w agencję SEO. Pozycjonowanie strony internetowej pomaga zwiększyć świadomość marki, dotrzeć do większej liczby klientów i zarobić więcej w Internecie. Przygotowaliśmy trzy główne korzyści wynikające z inwestycji w pozycjonowanie stron internetowych SEO.

Zwiększenie przychodów Twojej firmy!

Jedną z najczęściej wymienianych korzyści z pozycjonowania stron internetowych SEO jest zwiększona liczba potencjalnych klientów i udział w rynku. Wyświetlając się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania dla słów kluczowych o wysokiej wartości, zarabiasz kliknięcia i wizyty klientów pośrednio zmieniając ruch w nowe zamówienia i generowany przychód.

Budowa wiarygodności firmy

Wiele firm pomija jedną z kluczowych zalet pozycjonowania stron internetowych jaką jest poprawa wiarygodności Twojej firmy wśród konsumentów. Pozycja na pierwszej stronie wyników wyszukiwania sygnalizuje, że Google lub inna wyszukiwarka ufa Twojej witrynie.

Krok przed konkurencją!

Ponad 80 procent użytkowników korzysta z internetu w celu zbadania zakupu produktu, jednak tylko 25 procent przechodzi obok pierwszej strony wyników wyszukiwania. Pozycjonowanie stron internetowych sprawi, że Twoja firma będzie na pierwszych stronach wyników wyszukiwania co pozwoli Ci wyprzedzić konkurencję i stać się liderem we własnej niszy.

“Na szeroką skalę, widać, że pozycjonowanie stron internetowych SEO staje się normalizowaną taktyką marketingową, tak samo jak telewizja, radio i druk są tradycyjnie postrzegane jako taktyki marketingowe.”

Czy chcesz otrzymać ofertę na pozycjonowanie Twojej strony internetowej?

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych w MediaLake?

Audyt SEO i analiza słów kluczowych

Proces pozycjonowania SEO rozpoczynamy od wykonania audytu SEO, który obejmuje stronę internetową,  badanie konkurencji oraz poszukiwanie najlepszych słów kluczowych.

Opracowanie strategii pozycjonowania

Na podstawie audytu, doboru słów kluczowych oraz analizy konkurencji dobieramy najbardziej optymalne i potencjalnie najbardziej korzystne cele.

Techniczne SEO – optymalizacja strony

Pierwsza “fizyczna” praca na stronie internetowej to usunięcie wszystkich błędów ze struktury strony, poprawa UX na stronie oraz optymalizacja szybkości, która jest kluczowa w pozycjonowaniu stron internetowych.

On Page SEO – Optymalizacja treści

Po naprawie błędów technicznych przychodzi czas na optymalizację kontentu na stronie internetowej w tym trzech królów SEO oraz wszystkich treści tak aby były spójne ze strategią pozycjonowania strony www.

Off page SEO – Link building

Równolegle do działań On page SEO aktywnie działamy w zakresie link buildingu, poszukując optymalne źródła najcenniejszych linków dofollow w całym internecie. 

Analiza i raportowanie

Dla naszych klientów prowadzimy regularne raporty z podejmowanych działań oraz osiągniętych wyników. Raporty przygotowujemy raz w miesiącu lub na życzenie klienta.

Pozycjonowanie stron internetowych – Najczęściej zadawane pytania

Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Na czas pozycjonowania się danej frazy kluczowej wpływa wiele czynników takich jak konkurencja na daną frazę kluczową, regularność, strategia SEO, historia strony czy intensywność działań związanych z on page SEO oraz off page SEO. Stabilne efekty, które przynosi pozycjonowanie stron internetowych są zauważalne średnio w 3-12 miesięcy.

Ilość słów kluczowych na które można pozycjonować stronę internetową jest zależna od kilku czynników. W przypadku nowych stron internetowych z mało rozbudowanym kontentem najczęściej skupiamy się na najbardziej wartościowych słowach kluczowych. Ilość słów kluczowych na, które pozycjonujemy stronę dobierana jest indywidualnie w zależności od podjętej strategii SEO.

Koszt pozycjonowania strony internetowej zależny jest od wielu czynników takich jak ilość słów kluczowych na które się pozycjonujemy, rozmiaru pozycjonowanej strony, zakresu zadań oraz przyjętej strategii SEO. Podstawowe pakiety pozycjonowania strony internetowej dostępne są już od 999 PLN miesięcznie. Jeżeli interesuje Cię pozycjonowanie Twojej strony internetowej, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz.

Audyt SEO polega na analizie elementów decydujących o pozycji strony internetowej w wyszukiwarkach, sprawdzeniu struktury HTML strony internetowej, analizie linkowania, analizie konkurencji i doborze słów kluczowych. Jest to pierwszy i zarazem najważniejszy element w procesie pozycjonowania stron internetowych SEO.

Optymalizacja strony www to działania wpływające na poprawę szybkości ładowania w tym wyników w testach szybkości, poprawie struktury kodu strony tak aby była ona czytelna dla robotów.  Działania optymalizacji polegają bezpośrednio na poprawieniu struktury oraz treści strony internetowej.

Tak. Długofalowe oraz poprawnie prowadzone działania pozycjonowania strony internetowej powodują pojawianie witryny na topowych wynikach wyszukiwania pod konkretnymi frazami kluczowymi. Warto zaznaczyć, że osiągnięcie topowych pozycji w wynikach wyszukiwania zajmuje średnio od 6 do 12 miesięcy.

Pozycjonowanie stron internetowych SEO możemy podzielić na dwa rodzaje; on page SEO (działania wykonywane na stronie internetowej) oraz off page SEO (działania wykonywane poza stroną internetową). Na on page SEO składa się; optymalizacja treści, optymalizacja meta tagów, optymalizacja szybkości strony, techniczne SEO. Na off page SEO składa się; link building, budowanie mediów społecznościowych.

Słowa kluczowe są istotne dla SEO, ponieważ to one definiują na jakie konkretne zapytania do wyszukiwarki będzie pojawiała się Twoja strona internetowa. Odpowiedni dobór słów kluczowych pomoże Ci uzyskać pozycję we właściwych wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie zwiększyć najbardziej wartościowy ruch w Twojej witrynie.

Na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania wpływa wiele czynników, a wśród najważniejszych jest:

  • Szybkość ładowania strony
  • Dobrane słowa kluczowe
  • Regularne tworzenie treści
  • Linkowanie do Twojej strony

Czy chcesz otrzymać ofertę na pozycjonowanie Twojej strony internetowej?